Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uzavírka silnice kolem hradu Kokořín

3. 5. 2017

Milí přátelé Kokořínska,

od dnešního dne 3.5.2017 je uzavřena silnice vedoucí z Kokořínského údolí kolem hradu až nahoru do obce Kokořín. Po silnici projedete na kole nebo ji zdoláte pěšky., avšak motorová vozidla sem nesmí.

Důvodem je oprava vozovky v místě, kde je sesunutý svah.

Uzavírka potrvá zhruba 3 měsíce.

Parkovat vozidla můžete buď nahoře na návsi v obci Kokořín zdarma a nebo dole v Kokořínském údolí pod hradem (60,- kč).

Díky tomu najdete níže v celém článku možnosti příjezdu k nám na náves v Kokoříně.

Jak se k nám dostanete?

1. Z Mělníka

Na Mělníku projedete kolem čerpací stanice Shell a obchodu Lidl, překonáte železniční trať a pokračujete dál nahoru po Kokořínské ulici směr Chloumek. Za Chloumkem projedete stromořadí a zahnete doleva směr Vysoká. Poté projedete obec Střednice, Vysoká, Bosyně, Janova Ves a pokračujete až do Kokořína na náves.

Pokud za Chloumkem pojedete rovně směrem do Kokořínského údolí, pak odbočte před železničním přejezdem ve Lhotce (směr Mšeno) prudce doleva - směr Kokořínský důl. Pokračujte dál po silnici, po zhruba 300 m odbočte doleva nahoru směr Vysoká (odbočka je na počátku rybníka). Ve Vysoké odbočte před domem řemesel Arcadis doprava směr Kokořín. Projedete obec Vysoká, Bosyně, Janova Ves a pokračujete až do Kokořína na náves.

2. Z Kokořínského údolí pod hradem

Pod hradem u restaurace Pobuda jeďte směrem Lhotka, Mělník (kolem ubytování Kraus a penzionu Malba). Pokračujte údolím dál, kolem lokality Harasov, projedete kolem Mlýnu Kroužek, dále kolem Štampachu (prodej čerstvých ryb) a po ca. 300 m zahněte prudce doprava nahoru do kopce směr Vysoká.  Ve Vysoké odbočte před domem řemesel Arcadis doprava směr Kokořín. Projedete obec Vysoká, Bosyně, Janova Ves a pokračujete až do Kokořína na náves.

3. Z Ráje

Z Ráje jeďte po silnici 259 směrem na Dubá. Projedete vesnicí Konrádov, Tubož a Blatečky. Za Blatečkami vyjedete kopec a na rozcestí odbočíte doleva směrem na Vlkov, Střezivojice, Dobřeň, Jestřebice a pak se dostanete až do Kokořína na náves.

4. Ze Mšena

Jeďte po silnici č. 273 směr Mělník a minete odbočku vpravo na hrad Kokořín (Kokořínské údolí) u lokality Kanina. Pokračujte dále po silnici č. 273 na Mělník a odbočte vpravo do obce Nebužely. Zde odbočte před kostelem u stromu doprava směr Kokořínský důl a pojedete dolů k Mlýnu Kroužek. U Mlýna Kroužek odbočíte doleva směr Lhotka (Mělník) a pokračujete přes Štampach (prodej čerstvých ryb) a po ca. 300 m zahnete prudce doprava nahoru do kopce směr Vysoká.  Ve Vysoké odbočte před domem řemesel Arcadis doprava směr Kokořín. Projedete obec Vysoká, Bosyně, Janova Ves a pokračujete až do Kokořína na náves.

5. Z Dubé

V Dubé odbočíte na silnici č. 259 směr Kokořín (Mělník) a pokračujete až na odbočku před Blatečky. Zde odbočíte vpravo směrem na Vlkov, Střezivojice, Dobřeň, Jestřebice a pak se dostanete až do Kokořína na náves.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Sejdeme se U KONĚ v Kokoříně!!!

S radostí Pavla a Martin Jarošovi