Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční zázraky U KONĚ

 Vánoční zázraky U KONĚ 2017

Milí přátelé,

Ano už je to tady: za 3 dny je štědrý večer. Nervozita stoupá. Mnozí z vás si říkají jako já: Bože, jak to mám všechno stihnout a na nic nezapomenout??? Nebojte se, nejste v tom sami … Ještě před chvílí teprve začal advent, to jsem ještě stihla vyrobit alespoň nějaké věnce. Od 21.11. jsem pekla cukroví na zakázku a jako každý rok zjišťuji, že na nás zbyde málo a tak na poslední chvíli dopékám rohlíčky, linecké, pomerančové sušenky, plním poslední košíčky a pozor, ještě vosí hnízda … bez těch nemůžeme být … ty holt dodělám večer při televizi … Vánoční pečící pohodičku doprovází zvuky koled, které přerušuje zvuk pily… Ano čtete dobře!

Také jste si někdy říkali: do vánoc to dodělám … Tak u nás už to je pomalu vánoční tradice. Když byly dcery malé, Martin se zavřel do dílny a vyráběl postýlky pro panenky, zdokonaloval domečky pro panenky, stavěl dětské kuchyňky a teď přišla řada na podlahu v naší „VAŠÍ“ nové místnosti, které říkáme SALÓNEK. V polovině října tu započali své dílo zedníci, kteří vytvořili zbrusu nové omítky, pak vymalovali. Také se tu vyřádil topenář, aby tu bylo teplíčko. Náš kamarád nám pomohl zapojit světla a zásuvky. No a od pondělí Martin dělá vše pro to, aby dnes byla podlaha položená. Zatím ještě procházím domem a mám na vybranou: buď se brouzdat s tácem s nádobím v písku anebo to vzít po úzkém dřevěném roštu a zahrát si na gymnastku cvičící na kladině … Pořád je však pohodlnější procházet domem, než obcházet dům venkem, jako v předcházejících skoro 6 letech… Jo, letos jsme se konečně probourali domem, překonali elektrický rozvaděč a trubky od topení ve zdi a už procházíme do salónku a pak k baru a do hlavní místnosti. Řeknu Vám, tohle je pro nás náš vánoční zázrak.

Další zázrak je ten, že se nám letos podařilo připravit základy pro WC pro invalidy. Nová terasa u domu i pod třešní našla své využití. A k tomu všemu nám dopomohla pomoc několika přátel. Za zázrak považuji i to, že vše překonáváme jakž takž zdraví. Martinova noha se postupně uzdravuje a mé nervy se zklidňují. Duch vánoc dýchl i na naše dcery, se kterými prožíváme nelehké období pro ně i pro nás: říká se tomu PUBERTA. Předpokládám, že si dokážete představit, jak je příjemné do toho všeho zvládat hlášky typu: No jo ježiši … už jdu, to by to nepočkalo ??? Nepočkalo  milánkové!

A tak Vám všem za nás všechny přeji, ať je Váš život plný Vašich vlastních zázraků. A kdyby Vám bylo smutno, měli jste na něco dobrého chuť, tak se stavte a přijďte se podívat, co je u nás nového…

Otevřeno máme dnes zítra a taky od 27.12. – 1.1.2018 včetně. A od nového roku máme novou provozní dobu:

Čt, pá 16 – 22 hod

So, svátky 11 – 22 hod

Ne – 11 – 20 hod

Přátelé, zázraky se dějí, věřím, že tuto zimu opět zázračně přežijeme a to díky naší píli a Vašim návštěvám nebo objednávkám dortů či rodinných oslav.

Děkuji Vám za Vaši přízeň z celého mého srdce za celou naši rodinu.

Přeji Vám krásné vánoce a hodně zdraví a šťastných okamžiků v nadcházejícím roce 2018.

S radostí Pavla + Martin + Káťa + Míša JAROŠOVI