Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké bylo autorské čtení Evy Brabcové a vernisáž obrazů?

25. 6. 2013

Milí přátelé U KONĚ,

děkuji všem, kteří jste se zúčastnili v sobotu 8.6. vernisáže výstavy obrazů a autorského čtení paní Evy Brabcové. Bylo nám s vámi příjemně a věříme, že se vám zalíbil náš nový prostor kavárny uvnitř bývalého chléva.

Ráda bych trochu zavzpomínala na to, co se 8.6. dělo... Tak zaprvé můj manžel slavil narozeniny, jak jinak než prací ... Obsluhoval naše milé zákazníky v zahradě, zatímco se v kavárně konalo čtení. Za to mu patří velký dík. Narozeniny jsme pak oslavili společně tak nějak v rodinném kroužku.

Jsem moc ráda, že nás paní Brabcová přijela navštívit i se svým pejskem a manželem. Je to žena, která rozdává mnoho úsměvů a snaží se v životě soustředit na veselé a povznášející věci. Po přečtení několika ukázek z knihy Žena v (kon)kurzu se rozvinula veselá debata. Když jsem se zeptala, jak paní Brabcová přišla na "terminus technikus" "zlobr", bylo nám vysvětleno, že má vnoučka, který se chová velmi nevyzpytatelně a tak je nazýván zlobrem. V tu chvíli přišel do kavárny 3 letý Toníček (syn mé kamarádky, kterého jsme jí pomáhali o víkendu hlídat) a s úsměvem pravil: "Teto, donesl jsem ti kytičku!" Všichni jsme se na něj se zvědavostí podívali a mně ztuhnul úsměv na tváři, když jsem spatřila, že v ruce drží několik mnoho jahod, které tím pádem nestihnou dozrát... Zmohla jsem se na zaúpění: "Tondo ...!" a to už se malý Toník dal do pláče, protože pochopil, že udělala něco, co se mi fakt nelíbí a zakvílel: "Já chci maminku!" Nakonec vyběhl z kavárny ven, kamarádka ho uchlácholila a byl klid.

Malý Toník prostě demonstroval význam slova zlobr v praxi. Holt, kdo se moc ptá, ten se moc dozví... Podotýkám, že Toníček má ještě dvojče Kubíka... Kamarádka vychovává kluky sama a musím říci, že obdivuji její nervovou soustavu. Když je třeba, tak přijede s dvojčatama k nám, přenechá kluky na dozor našim dvěma dcerám a odjede si domů odpočinout. Naše dcery nás často nabádali, abychom měli ještě miminko. Tato prosba byla zamítnuta, avšak vyhověla jsem jim jinak... Takže si kluky užíváme všichni společně. Mimochodem jsou jinak moc šikovní a hodní. Aby ne, když má každý svou osobní asistentku...

Obrazy mé kamarádky Zuzky Těžké jsou u nás stále k vidění.

Ráda bych na závěr poděkovala všem těm, kteří si u nás zakoupili knihu Žena v (kon)kursu. Knihu si u nás můžete stále ještě zakoupit za akční cenu 99,- kč.

Omlouvám se, že zde neprezentuji žádné fotky s autorkou. Byla jsem natolik uchvácena nejrůznějšími drobnými povinnostmi, že jsem úplně zapomněla někomu říci, ať nás společně "vyblejskne"...

Podrobnosti o autorce Evě Brabcové najdete na www.brabcova.com/

Takže neváhejte, přijďte se podívat k nám a při té příležitosti můžete ochutnat nějaký ten dortík nebo zmrzlinku.

Těšíme se na vás!

S láskou Pavla Jarošová

dsc_0044.jpg

 

Křeslo pro hosta ... Evu Brabcovou...

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0045.jpg

 

Kniha Žena v (kon)kursu

Jako decentní podstavec posloužily špalky na štípání dřeva ... a slouží k tomuto účelu vlastně i nadále.