Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro U KONĚ aneb co se děje nového...

20. 5. 2013

dsc_0367.jpg

Milí přátelé,

tak takhle krásně nám rozkvetla třešeň ve dvoře těsně před 1. májem. V ten den jsme pořádali nultý ročník prvomájového pochodu Kokořínská 10. Vzhledem k proměnlivému počasí se nakonec nezúčastnil tak veliký počet účastníků, nicméně tak jako tak tu bylo rušno.

Sešli se tu kupříkladu 2 mé kamarádky s rodinami, které se neviděly více jak rok a já nevěděla, že jsou vlastně spolužačky. Bylo to milé setkání nejen pro ně, ale také pro nás. A tak jsme vymysleli nové heslo pro naše hosty: SEJDEME SE U KONĚ V KOKOŘÍNĚ, když na pražském Václaváku je tak plno...

V rámci prvního máje bylo milé nabádat hosty, aby nezapomněli políbit své partnerky pod rozkvetlou třešní. A tak se tu mnoho párů skutečně zulíbalo.

Pochodu se zúčastnily také děti z dětského domova v Dubé. Alespoň měly zajímavou náplň pro tento sváteční den. Svátek s námi pochodem oslavilo ještě několik účastníků. 1 kamarádka se však ihned ztratila a zvolila trasu, kterou jsme chtěli podniknout příští rok... Naštěstí jsme si zatelefonovali a vysvětlili jsme jí, kudy se má vrátit zpět.

Do nabídky jsme zařadili i kopečkovou zmrzlinu. Nyní již nabízíme 18 druhů zmrzlin. Druhy zmrzlin budeme průběžně obměňovat, jelikož náš dodavatel jich vyrábí desítky druhů a řeknu vám, že jedna je lepší než druhá... Velmi oblíbeným druhem se stal červený pomeranč, děti si pochvalují šmoulovou, odvážlivci si vychutnávají peprmintovou s čokoládou (tzv. "AfterEight) a gurmáni si libují v chuti jahody, zralých malin a sicilské pistácie.

ovocny-30-.jpg

Také jsme vymysleli, nafotili a začali prodávat        4 druhy zmrzlinových pohárů za "slušné ceny". Můžete si pochutnat kupříkladu na ovocném poháru za cenu 50,- kč s 3 kopečky zmrzliny, pořádnou porcí ovoce, šlehačky, karamelové polevy a to vše je posypáno mletými ořechy.

Pohár Karamel si můžete vychutnat i s trochou medoviny.

Do poháru Billy si můžete sami vybrat 2 druhy zmrzliny á 10,- kč, která je obohacena šlehačkou, karamelovou polevou a curkovým zdobením.

Pohár Mikuláš ocení hlavně malé děti. Pochutnají si na prémiové jahodové zmrzlině Bombato, která obsahuje jen a jen jahody a věřte, že v chuti je to znát! Pohár vypadá jako Mikuláš...fousy má ze šlehačky...

Postupně připravujeme program na letní kulturní akce. Věřím, že se letos opět zapojí hodně dětí do dětské malířské soutěže Můzaikus 2013. Malují se obrázky podle pohádky O MROŽOVÝCH, ve které se pojednává o cukrárně ...letos je to prostě stylové... Tu pohádku jsem vymyslela pro naše děti před zhruba 5 lety. To jsem tehdy skutečně netušila, že se octneme v Kokoříně a budeme prodávat dorty, zmrzlinu a další dobroty... 

Na dětský den 1.6. chceme zahájit letní akci pro děti i dospělé NAMALUJ SI SVŮJ VLASTNÍ HRNEK. Kávu totiž podáváme v originálně malovaných šálcích a tak jsme hledala větší uplatnění pro fixy na porcelán...

V sobotu 8.6. přivítáme paní Evu Brabcovou na autorském čtení z její knihy Žena v (kon)kursu. Budete tak mít možnost se osobně seznámi s naší soudobou autorkou veselých románů pro ženy, které srší vtipem a nejsou "hloupé". Já osobně se při čtení této knihy skutečně dosti zasmála. Paní Brabcová je velmi optimistiská dáma, kterou se nebojím označit "sluníčko" v dnešním bláznivém světě...

Během léta budou probíhat celkem 3 kurzy MOZAIKOVÁNÍ. Během několika hodin se naučíte, jak obložit květináč, truhlík nebo stolek mozaikou. Rezervujte si kurz nyní, kapacita je 5 osob na 1 kurz.

Svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje oslavíme skutečně "knižně". Přihlašte se na FESTIVAL POZITIVNÍHO ČTENÍ! Přineste si svou vlastní oblíbenou knihu a přečtěte všem účastníkům něco v pozitivním duchu. Začínáme číst v 15 hodin a předčítat budeme do 18 hodin. Poté budete mít možnost zúčastnit se grilovací "party". Cena 1 porce grilovaného masa s pořádnou dávkou salátu bude do 100,- kč. K masíčku si budete moci vychutnat točeného "Bernarda".

ANO, konečně uspokojíme mnoho milovníků točeného zlatavého moku a budeme přes léto točit pivo. Akorát musíme trochu rozšířit prostory stánku o "výčep". Tak nám prosím dejte trochu času... :) Odměna bude sladká nebo tedy spíše lehce nahořklá - 11° pinečko od Bernarda.

A když jsme u těch nápojů, tak mne osobně velmi těší, že naši zákazníci dokáží ocenit lahodnou chuť Moselského vína. Rozšířili jsme nabídku o lahodné řůžové! Avšak bílý Riesling je stálice na našem vinném nebi.

Také se nám podařilo vyrobit pro vaše kola neobvykle jednoduchý avšak praktický stojan na kola. Zatím tu lze "ustájit" najednou 7 jízdních kol.

Zatím můžete posedět pěkně na sluníčku u zídky a růžového záhonu. Nicméně již brzy vyklidíme prostor u domu, kde je přes den příjemný stín, a stolečky tam přesuneme. Taktéž vyklidíme prostor vznikající kavárny, kde bude možné se schovat jednak před deštěm a "druhak" se zde budou pořádat právě takové akce jako autorská čtení apod.

Takže jak vidíte, my se nenudíme a máme radost, že si u nás odpočinete a vychutnáte si bezva dortíky, kávičku, zmrzlinky, tlačenku a tak dále a tak dále...

No jo já zapomněla na zmínku o kávě! Vychutnat si můžete espresso malé, velké, capuccino, latte, překapávanou kávu, vídeň a také oblíbeného turka. A to vše v ručně malovaných porcelánových šálcích. Malované hrnečky najdete ke koupi ve stánku a nebo si můžete nějaký objednat dle vašich představ.

Také pro vás připravujeme víkendové akce:

6-7.7. Relaxační pastelkování s Lenkou Tauchmanovou. Tato dáma mi pomohla kdysi právě prostřednictvím pastelek najít zpět cestu k sobě. Díky podpoře mého muže a pár kamarádů jsem u malování pastelkami zůstala a postupně došla až k mozaice. Takže jak pomůže Lenka právě VÁM??? To je na VÁS!

7.7. budete mít možnost nechat si od Lenky pomoci "přečíst" automatickou kresbu Vašeho děťátka. Touto metodou lze pomoci uzdravit mnohé neduhy.

10-11.8. se budou konat Rodinné konstelace, které povede zkušená terapeutka Karolína Rutová.

Také tu proběhne alespoň 1 výstava abstraktních obrazů! A brousím si zuby na nějaký komornější koncertík. Nechte se překvapit, kdo k nám přijede...já sama jsem zvědavá, která osobnost "mi přijde do cesty".

Takže jak vidíte, děje se "furt" něco a teď mám konečně trochu času Vám ot prezentovat.

Děkujeme "fšem" zákazníkům za jejich přízeň!!!

S láskou Pavla a Martin Jarošovi

dsc_0368.jpg