Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stěhování 2018

15. 2. 2018

 Akce kulový blesk U KONĚ

Před 6 lety jsme se 12.2. 2012 stěhovali do domu v Kokoříně č.p. 21. Venku bylo – 16°C, v domě byla teplota sotva 18 °C a stěhováci vykládali naše věci ze dvou velikých skříňových nákladních aut a nosili je na půdu. Tehdy jsme stěhovali nejen 2 pianina, ale také sochu koně Můzaikuse (ještě bez mozaikového oblečku), obrovské množství knih a také naše osobní věci. V domě probíhala ještě rekonstrukce a tak jsme mohli používat pouze 2 místnosti a záchod. Na koupelnu jsme si počkali ještě asi týden a na obědy jsme chodili do restaurace zhruba měsíc, než jsme nainstalovali kuchyňskou linku.

Bůh má smysl pro humor a tak jsme v úterý 12.2. 2018 přesně o 6 let později opět stěhovali 2 pianina a k tomu 2 krásné skříně po původních majitelích. Ráno jsem tedy začala vyndavat z těchto skříní porcelánové hrnečky a nejrůznější čajové a kávové soupravy. Řeknu Vám, že to u nás vypadalo jako v prodejně skla a porcelánu … Tímto ještě jednou děkuji všem dárcům, kteří nám věnovali krásné hrnečky a porcelánové sady. U nás tak nachází časté využití zejména při pořádání rodinných oslav našich hostů.

Všude jsme odstrkali nábytek, aby bylo možné snadno přestěhovat černé pianino do prostoru restaurace a světlé pianino do knihovny v 1. patře. Po obědě nám zatelefonovali redaktoři z časopisu Vlastní cestou, že přijedou druhý den v 10 hod ráno a udělají s námi rozhovor. Polilo mne horko, protože jsem si uvědomila, že budu muset všechen ten porcelán uspořádat do skříní, které stěhováci přestěhovali kolem páté večer do salónku. Vše jsem zvládla, ani nevím jak … ulehla jsem v 0:30… Usínala jsem s blaženým pocitem, že se nám z vedlejší místnosti bývalého chléva podařilo vytvořit krásnou útulnou místnost, která je jako stvořená pro romantické večeře ve dvou nebo rodinné oslavy až pro 12 osob.

Ráno jsem pro vzácnou návštěvu z pivovaru BERNARD upekla bábovku a poněkud vysílena jsem hledala odpovědi na otázky redaktora. Při té příležitosti jsem si uvědomila, co jsme vše s Martinem a vlastně i s dcerami za těch 6 let u nás doma vybudovali. Už ani nepočítám, kolikrát jsme díky provozu cukrárny s dnešní restaurací stěhovali všechny ty lednice a vybavení. Každý rok to bylo minimálně dvakrát až pětkrát…

Jelikož se u nás vše za ty roky tak změnilo, rozhodli jsme se, že uspořádáme výstavu fotografií, které budou dokumentovat proměny našeho domu vlastně již od přelomu 19. a 20. století až do dnešní doby.

Tímto Vás zvu na vernisáž výstavy Proměny domu č.p. 21 v Kokoříně, která se bude konat ve čtvrtek 15.3. 2018 od 18 hod.

 

Těšíme se na Vás v Kokoříně.

Zdraví Pavla a Martin Jarošovi

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2018 Rekonstrukce