Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.10. 13 Duchovní význam slov - autorské čtení

Milí přátelé "duchovní literatury",

v neděli 6. 10. 2013 jsme měli možnost naslouchat vyprávění autorce knihy Duchovní význam slov. Jsem velmi ráda, že paní Dáša Růžičková přijela z Ústí n. L., aby se s námi podělila o zážitky ze své knihy.

Sešla se nás sice prozatím "hrstka" nadšenců, nicméně přišli ti lidé, kteří přijít skutečně měli. V každém případě naši skupinku spojuje "odpor" k takovým slovním spojením jako například: strašně moc děkuji, hrozně tě miluji, je to děsně skvělý atd. atd. atd. Raději už něpokračuji, protože takováto slovní spojení jsou mi dost nepříjemná. Jak říká jedna z mých lektorek: "Lidé se věší za jazyk." Jinými slovy: Nekažme si život  nesmyslnými slovními spojeními! Bohužel jsou dnes lidé vůči těmto slovním protikladům vcelku imunní, jelikož se na ně valí denně z rádia, televize nebo z internetu. Jsme tedy opravdu ráda, že se našel někdo, kdo o významu slov napsal knihu.

Knížečka je to útlá, avšak velmi výživná a něžná. Prožili jsme společně s paní Dášou oduševnělou besedu, která se týkala především toho, jak lidé mluví a co vlastně říkají.

Jeden z příkladů mne opravdu nezapomenutelně upoutal: Co znamená, když se lidé HÁDAJÍ? Oni vlastně HADA JÍ. Když si to člověk představí, tak je mu poněkud nevolno. Ostatně při hádání se člověku moc dobře nebývá...

Čeština je skutečně velmi krásný, bohatý a duchaplný jazyk.

Více informací o duchovním významu slov najdete v knize, která je ke koupi v našem Pidi knihkupectví. Pokud má někod zájem, mohu mu knížečku poslat i poštou.

duchovni-vyznam-slov-obalka-40-.jpg

Cena knihy je 75,- kč

Brožurka 11 x 15 cm, 80 stran

 

Na závěr děkuji panu Zývalovi nejen za jeho aktivní účast na autorském čtení, ale také za několik fotografií, které vznikaly za ztížených světelných podmínek.

S láskou Pavla Jarošová