Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Kdo jsme?

Jmenujeme se Pavla a Martin Jarošovi. Pocházíme původem z Prahy, avšak naším snem bylo žít na venkově a provozovat penzion s restaurací. 

V roce 2011 nás okolnosti přinutili hledat dům se stodolou, kde by měl Martin vlastní dílnu na výrobu altánů a pergol do zahrady. Mne pro změnu už štvaly neutěšené a nepřátelské zaměstnanecké vztahy a tak jsem chtěla provozovat alespoň nějakou kavárnu a to nejlépe doma. Dům v Kokoříně se nám velmi líbil a především jsem si dokázala představit, že prostor bývalého chléva přebudujeme na kavárnu. Vše se dalo do pohybu velmi rychle. Během půl roku jsme prodali nově zrekonstruovaný dům v Horoušánkách, kde jsem tehdy bydleli. Martin započal rekonstrukci vnitřní části domu v Kokoříně a v únoru 2012 jsme se přestěhovali. 

Během léta 2012 jsem obložila sochu koně mozaikou. Trvalo to 2,5 měsíce, ovšem to nebylo nic oproti úřednímu šimlovi, který nás nakonec inspiroval k jednoduchému řešení: Vybudovat dřevěný stánek, kde budeme mít zázemí pro prodej dortových zákusků a kávy. Nakoupili jsme 3 stolky s 12 židlemi a vytvořili malé posezení v zahradě.

22.9.2012 jsme pokřtili sochu koně jménem Můzaikus.

Pověsila jsem své inženýrské vzdělání v oboru polygrafie na hřebík a začala jsem prodávat dorty, kávu, čaj a mošty.

Proč OBČERSTVENÍ a CUKRÁRNA?

Již na počátku první letní sezóny 2013 vznikla ze stran zákazníků okamžitá poptávka po nějakém slušném jídle a hlavně točeném pivě. Martin během 1 měsíce přistavěl ke stávajícímu stánku ještě další, kde jsme instalovali výčepní zařízení a od té doby točíme pivo BERNARD.

Zároveň jsme v zadním prostoru budovali zázemí pro malou kuchyňku, kam jsme umístili první gril. Zpočátku jsme skutečně grilovali maso, které jsme podávali s chlebem a zeleninovým salátem. O rok později jsme nabízeli hranolky, více druhů masa a salátů, vlastní dipy a také nepostradatelnou polévku.

Poptávka po jídlech rostla. Většina hostů si po jídle pak ještě vychutnala kávičku a nějaký dortík. Také se ujalo heslo: NEJLEPŠÍ SPORT JE PIVO A DORT! 

Zároveň od roku 2013 nabízíme kopečkovou zmrzlinu. Zpočátku to bylo dokonce i 18 druhů. Po zakoupení vlastní chladící vitríny nabízíme max. 14 druhů.

Takže takhle jednoduše došlo k postupnému spojení OBČERSTVENÍ a CUKRÁRNY.

CELOROČNÍ PROVOZ?

Prvotním cílem bylo, aby nás postupně naše živnost uživila po celý rok. Za tímto účelem postupně budujeme lepší a lepší zázemí právě v bývalém starém chlévě. Nejprve tyto prostory posloužili jako zimní úkryt pro všechny lednice, kávovar apod. Vše jsme stěhovali celkem 7 x!!! Poté jsme zde instalovali kamna, v roce 2016 i klimatizaci, aby byly prostory lépe vytápěny a zároveň se vysoušely stěny. 

Vykopali jsme několik desítek metrů zeminy pro nové odpady, rozvedli nové vodovodní potrubí, nainstalovali nové elektrické rozvody, vybudovali nové WC, upravili jsme podlahu v přední části a především jsme zcela zrekonstruovali stěny (2016) a vymalovali jsme.

Na stěnách se postupně objevily 3 nové mozaiky. Každá je jinak barevná. 

Většinu prací jsme dělali vlastními silami. Martin stále v hlavní sezóně stavěl dřevěné altány a pergoly. Bohužel jedna stavba zůstala nedoplacena a tak jsme si řekli, že tato stavba bude poslední a Martin bude konečně vařit. V květnu 2015 absolvoval kurz jak připravovat pořádné saláty. Od té doby máme od jara do podzimu v nabídce více druhů zajímavých salátů, které si lidé vychutnávají samostatně a nebo ke grilovanému masu.

V létě  2015 se nám podařilo konečně pracovat společně: Pavla - obsluha a dohled nad vším živým i neživým, Martin - kuchař, účetní a údržbář, Kačenka - dohled nad tatínkem, aby nic nezblbnul v kuchyni a nad maminkou, aby se moc nezakecávala s hosty, Michalka - výdej zmrzliny, výroba korálkových náušnic a od roku 2017 plnohodnotná číšnice.

V průběhu léta 2016 jsme rozšířili nabídku dortů a teplých pokrmů. Také jsme posílili počet brigádníků, abychom uspokojili zvyšující se poptávku hostů. Jsme malá rodinná firma a učíme se za pochodu. Občas není vše perfektní, avšak věřte, že na sobě stále pracujeme.

V roce 2017 jsme na podzim rozšířili vnitřní posezení o další místnost tzv. salónek. Díky tomu vznikl průchod domem z kuchyně až do prostor restaurace, který se velmi užíváme zejména v zimním období... Salónek je vybaven starým nábytkem a také zde můžete obdivovat porcelán z darů od našich hostů.

V listopadu 2018 se nám podařilo do hlavní místnosti restaurace nainstalovat pořádné topení. Mnozí sice postrádají pohled na plamínky v kamnech, ale upřímně jsem ráda, že nemusíme vstávat v 6:00, abychom zatopili a každých 25 minut přikládali ... Prostředí je navíc mnohem čistší. Nyní je v prostorách restaurace stálá teplota.

Pevně věřím, že brzy přijde čas, kdy u nás bude hodně hostů i přes zimu. V tomto období pořádáme většinou i různé akce o víkendech.

Seznam - AKCE   U KONĚ

A co ubytování?

Hosté se nás v minulosti často ptali na ubytování. V roce 2016 se nám podařilo zprovoznit 1 veliký pokoj v 1. patře domu. V pokoji mohou nocovat 2 - 4 osoby. Pokoj je vybaven starým nábytkem a mnoha krásnými obrazy. Ubytovat se lze pouze v letních teplých měsících, jelikož pokoj zatím není vytápěn. Sociální zařízení je společné v přízemí s námi. Upřednostňujeme ubytování dospělých osob bez dětí nebo s dětmi od 12 let. Věřím, že naši hosté vychutnají především klidné prostředí a bezva snídani.

Podrobnější informace najdete zde:

Ubytování U KONĚ - ceník

A co děti, mají si kde hrát?

Dětská dřevěná sestava se skluzavkou a domečkem byla oblíbeným místem, kde se vyřádila většina dětí. Bohužel na konci srpna 2017 děti sestavu poškodily natolik, že jsme ji na jaře 2018 odstranili. Díky tomu však došlo ke zklidnění při posezení venku v zahradě a obsluha se nemusí proplétat s nápoji a jídlem mezi rychle pobíhajícími dětmi. A děti? Starost o jejich zábavu jsme přenechali jejich rodičům. Rodiče si mohou zapůjčit pro děti karty a nejrůznější hračky pro malé děti. Děkujeme tímto za pochopení... 

Děkujeme všem návštěvníkům za jejich přízeň.

Těšíme se na viděnou u nás v Kokoříně U KONĚ!

S radostí Pavla + Martin + Káťa + Míša JAROŠOVI

 

Příspěvky

Malujeme avšak víkendový provoz je zachován!

17. 2. 2016

Milí přátelé,

sice momentálně prostory kavárny malujeme maltou, štukem a brzy i malířskou barvou, avšak víkendový provoz je zachován! KDE? JAK? PŘIJĎTE SE PODÍVAT!

so - 11 - 19 hod a možná i déle ... 

ne - 11 - 19 hod

Díky za Vaši návštěvu. Těšíme se na Vás! Zdraví Pavla Jarošová s rodinou

 

Odvahu a budete mít novou podlahu!

5. 2. 2016

Milí přátelé,

podpořte prosím naše budovatelské úsilí a zakupte si odměny v našem projektu na portálu www.hithit.cz s názvem: Odvahu a budete mít novou podlahu!

Podrobnosti najdete v celém článku níže.

Moc vám děkujeme za podporu a těšte se na novou podlahu!

S radostí a vděčností zdraví Pavla, Martin, Káťa a Míša Jarošovi

 

Jiřičky už přiletěly !!!

14. 4. 2015

jiricka.jpg

Milí přátelé U KONĚ,

dnes 14.4. 2015 k nám přiletěly první jiřičky. Pevně věřím, že si to jejich neustálě švitoření letos opět užijeme. Vloni jsme tu napočítali zhruba 60 hnízd. Doufám, že jich letos bude zase tolik. Jiřičkám totiž velmi chutnají mouchy a také komáři. Odstraňování hnízd je od roku 2004 zakázáno.

S pozdravem vám i jiřičkám všichni Jarošovi

 

Poděkování za "zdravici"

8. 8. 2013

srdicko-z-mraku.jpg

Milí přátelé literární kavárny,

chtěla bych se s vámi podělit o včerejší zážitek, který nám připravila skupinka příchozích věrných zákaznic. Dámy nám totiž na uvítanou přednesly nádhernou zdravici, kterou vymyslely po cestě k nám. Upřímně děkujeme Radce, Hance, Martině a jejich dětem za jejich nadšení, o které se s  námi podělili.

Podrobnosti najdete níže v celém článku.

S láskou Pavla, Martin, Katka a Míša Jarošovi