Jdi na obsah Jdi na menu
 


Keltské pohádky 14.7.2014

Milí přátelé koňů,

na počátku léta k nám přijel formanský vůz s 2 huculy a 30 ochotníky ve věku zhruba od 10 do 30 let. Letos se konal 16. ročník Putování s huculem nově také u nás v zahradě U KONĚ. Děti předvedly divadelní představení Kletských pohádek. 

Při příchodu huculů se hřebeček jaksi nedokázal smířit s tím, že socha koně Můzaikuse je nejen nehybná, avšak také bezpohlavní... Nakonec bylo třeba hřebce v ústraní uklidnit. Nicméně koníci si na barevného koně časem zvykly a počaly ho ignorovat. Nakonec jsme koně ubytovali v mobilní ohradě na nedalekém pozemku.

U nás na zahradě se rozprostřelo 12 stanů a všichni účastníci se počali připravovat na podvečerní představení. Před představením šel průvod obcí a hráli a zpívali písničky, aby přilákali další diváky. Ještě štěstí, že jsme letos dokoupili nějaké židle navíc, výborně se uplatnily. Některé děti si vylezly na podestu dětského hřiště, odkud byla sundána klouzačka a sledovaly divadlo pěkně shora. 

Nejvíce se v naší rodině ujalo slovo "topivo", se kterým si herci pohrávali jako "to pivo". Čeština je prostě krásný tvůrčí jazyk.

Počasí nám přálo. Bylo krásně slunečno. Bouřkové mraky se přihnaly naštěstí až, když už bylo dohráno. Děkujeme.

Na závěr chci celé skupině ochotníků a jejich doprovodné družině poděkovat za krásné představení a slušné chování ve všech směrech.

Tak zase za rok u nás U KONĚ s huculy!

S láskou Pavla + Martin + Kačenka + Michalka Jarošovi