Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odkrývání dobře utajených houslí 29.3.2014

Vzpomínkový večer na Miroslava Horníčka

V sobotu 29.3. 2014 jsme si zavzpomínali na pana Miroslava Horníčka. Večerem nás provedl Milan Svoboda, který měl možnost odkoupit nemalou část vybavení pražského bytu. Díky tomu jsme měli možnost spatřit mnoho zajímavých knih s věnováním od nejrůznějších umělců. K vidění bylo i několik pozoruhodných koláží, a především mnoho knih, které sám napsal. Kdo chtěl, mohl se posadit do křesla, ve kterém pan Horníček sedával a nechat se vyfotit v jeho slamáku. Měli jsme také možnost spatřit pana Horníčka ve filmu "Bytost mého bytu". Večer to byl nevšední. Jsme rádi, že jsme tak společně mohli zavzpomínat na jednu z oduševnělých osobností českého hereckého nebe.

Omlouvám se, že se mi podařilo zpracovat fotografie z této akce až nyní (15.9.2014). Zub času však na nich nezanechal žádné vady...Tímto děkuji Milanovi Svobodovi za jeho povídání o Mistrovi a také Vaškovi Zývalovi za krásné fotky.

Věřím, že si na pana Horníčka u nás U KONĚ ještě párkrát uděláme čas, ostatně některé jeho citáty stále ještě visí na zdech kavárny.

S láskou Pavla Jarošová

82906_2ef66e.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

imagescagc8vbs.jpg