Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noc s Andersenem 2015

 

Noc s Andersenem 2015
V pátek 27.3. 2015 jsme se zúčastnili mezinárodní čtenářské akce Noc s Andersenem. Pohádky nejrůznějšího druhu četlo 12 dětí a to s nadšením. Během zhruba dvouhodinového „maratonu“ byly děti odměňovány nejrůznějšími sladkostmi a to za pozornost k obsahu čteného textu. Večer jsme společně opékali „buřty“ – letos první ohníček v ohništi na zahradě.
Když se setmělo, vydaly se děti ve dvojicích na noční „bojovku“ směrem na Kokořínek. Cesta byla vyznačena svíčkami, které byly v zavařovačkách podél asfaltové silnice. U každé svíčky byl papír s otázkou týkající se Kokořínska a děti zvažovaly, kterou odpověď vyberou a zapíšou na papír. Musím uznat, že silnice na Kokořínek vypadala jako přistávací dráha pro malé letadlo. Bylo docela tma a tak byly děti vcelku překvapené, kolik světla vydá pár svíček. Některé děti se bály jít sami, avšak neměly čeho. Nikdo nikoho na trase nestrašil. Děti si měly potrénovat především odvahu, soudržnost a rozptýlit je měly otázky. Na závěr děti čekala opět sladká odměna za účast. Nešlo o to, kdo měl správné odpovědi, zvítězili prostě všichni – nad strachem.
Většina dětí spala se svolením rodičů u nás. Ráno jsme zjistili, že jsou děti pomalované jak indiáni. Skupinka revoltujících dětí pubertálního věku v noci neváhala bloudit po domě a pomalovat tváře svých kamarádů barvami na obličej. Nakonec jsme se všichni sešli u velikého stolu v jídelně a spořádali palačinky z 1 litru mléka, 5 vajec a asi ½ kila mouky. Příště jich však budu muset pro velký úspěch udělat více, děti holt rostou a mají větší hlad, a jak známo s jídlem roste chuť.
Tak zase za rok u nás U KONĚ a tentokrát budou i fotky. Letos stávkoval fotoaparát…
Čtení zdar a pohádkám zvláště!
S láskou Pavla Jarošová s rodinou